Rozsdamentes zártszelvény
A vasanyagok kategóriájába tartozó csőszerű zártszelvény kitűnő fizikai tulajdonságoknak örvend. Ilyen például, hogy a zártszelvény felülete nem görbés, valamint, hogy a hegesztési varrata mindenféle hibától mentes.
A többféle profilban is értékesítésre kerülő zártszelvénynek többféle típusa is ismert: ilyen például a rozsdamentes zártszelvény vagy a téglalap alapú zártszelvény különféle méretben, vastagságban és profilban.
Mivel a zártszelvény egyik alaptulajdonsága, hogy eltérő alapanyag minőségű, a felhasználónak pontosan tudnia kell, hogy a felhasználási területnek megfelelően, mely típusú zártszelvény felel meg az ő szempontjából legjobban.
1. Milyen méretű rozsdamentes zártszelvényre lenne igény?
A megfelelő rozsdamentes zártszelvény kiválasztásához fontos annak meghatározása, hogy pontosan milyen méretű szelvényre lesz szükségünk. A zártszelvények mérete 1,5*1,5 mm-től akár 14*14 centiméterig terjed, így számos felhasználási területen lehet ideális. A méret meghatározása tehát a felhasználási hely függvénye.
2. Milyen acélminőség a követelmény?
Szintén a felhasználási helytől függ az, hogy milyen összetételű szelvényre lesz szükségünk. Számos különböző anyagminőségű rozsdamentes zártszelvény kapható a piacon, melyek mindegyikének mások az előnyei és hátrányai, ami azt is jelenti, hogy más és más területeken érvényesülnek erényeik.
3. Mekkora legyen a szelvény falvastagsága?
Szintén fontos a szelvény anyagának vastagsága, ami egyben a szelvény teherbírásának egyik legfontosabb jelzője is. Ennek megfelelően szintén a felhasználási hely meghatározásával, illetve a teher maximális súlyának megállapításával választhatjuk ki az ideális méretet, bár e szelvényeknél a vastagság átlagosan 1,5-6 mm, azonban igény szerint lehet ennél vastagabb is.
4. Milyen hosszúságú szelvényre lesz szüksége?
A rozsdamentes zártszelvények szálhossza 5-7 méter a gyártótól függően. Ezek a szálhosszok a legtöbb eladónál raktárról rendelhetőek, azonban természetesen lehetőség van egyedi szálhosszok rendelésére is, ami azonban azt jelenti, hogy a termékre több napot kell várnunk, illetve az egyedi szálhossz hatással lehet a díjszabásra is.
5. Pontosan milyen szabványú szelvényre van szükség?
Fontos, hogy amennyiben építészeti szempontból meg van határozva a szükséges szabvány, illetve minősítés, azt minden esetben jelezzük az ajánlatkérésben, így az eladónak könnyebb lesz a számunkra ideális terméket kiválasztani.
6. Kiegészítő szolgáltatásokra igényt tart?
Végezetül nagyon fontos, hogy amennyiben nem vagyunk biztosak abban, hogy milyen rozsdamentes zártszelvényt válasszunk, olyan egyedi szolgáltatásokat is kérhetünk, mint a helyszíni felmérés vagy a tanácsadás.
7. Igen jelentős különbségek lehetnek a különböző cégek áraiban és feltételeiben, ezért mindig több cég ajánlatát kérjük be és hasonlítsuk össze. Ezt 2 perc alatt, minden kötelezettség nélkül megtehetjük a következő ajánlatkérő ív kitöltésével.
Szerző: Kócsi Norbert |