Padlószéf
Ha a helyiségben a falak elrendezése nem teszi lehetővé a széf fali megoldását, a padlószéffel mégis megoldhatóvá válik fontos érték- és vagyontárgyak, valamint dokumentumok, iratok, ékszerek megfelelő biztonságú tárolása. Mivel egyedi kialakítású eszközről van szó, ezért szabadon nyitható felülről és rendelkezik ajtótámasztóval, hogy használata kényelmes és biztonságos maradjon hosszú távon keresztül. A legtöbb padlószéf hő- és tűzálló peremmel, felfúrás ellenni védelemmel, valamint erős zsanírozással kerül kivitelezésre. Amennyiben a széfet a szőnyeg alatt lévő padló alá építik be, takaró fedél biztosítja a széf teljes láthatatlanságát a kíváncsiskodó tekintetek elől.
1. Mekkora belső méretű, űrtartalmú padlószéfet keres?
Ez a méret a legfontosabb, hiszen tudjuk, mit szeretnénk biztonságban tudni, így ahhoz méretben megfelelőt szeretnénk választani. Nagyjából 6 (200x234x140) és 60 liter (350x500x350) közötti űrtartalommal rendelkezőket találhatunk a legnagyobb számban.
2. Milyen típusú zárral legyen ellátva a berendezés?
A padlószéfek között van kulccsal illetve kóddal működő. Fontos kérdés ilyenkor, hogy hány embernek kívánunk hozzáférhetőséget biztosítani ugyanis kulcsból nehézkes másolatot készíteni, míg kódot bárkinek tovább lehet adni (többnyire ekkor is van egy fő kód valamint egy felhasználói kód).
3. Milyen biztonsági minősítéssel rendelkezzen a széf?
A széf mennyire biztonságos. Fontos előre meghatározni milyen minősítéssel rendelkezőt választunk. Nagyban függ a védendő tárgy/tárgyak értékétől. Biztonsági minősítést többnyire a MABISZ (Magyar Biztosítók Szövetsége) határozza meg. A-S2-ig megy a minősítés ahol, A tekinthető a legkevésbé biztonságosnak, S2 pedig a legbiztonságosabb. A minősítés határozza meg a biztosítás értékét.
4. Szeretné ellátni riasztóval a padlószéfet?
Vannak széfek melyeket riasztó rendszerre lehet kötni, ezzel növelve a védettséget. A riasztóra kötöttség másik pozitívuma, hogy ezáltal a biztosítás összege is növekedhet (akár kétszeresére is kisebb széfek esetén), ezzel még nagyobb biztonságot érhetünk el. 5. Mekkora legyen a széf falvastagsága? A széf test falvastagsága is fontos szempont, hiszen ha az ajtó nem nyílik, más úton próbálhatnak meg hozzájutni a tartalmához, minél vastagabb annál nehezebb ez a feladat. Falvastagságok 2-6mm között változnak (többnyire), egy, vagy két falú kivitelben.
5. Mekkora legyen a széf falvastagsága?
A széf test falvastagsága is fontos szempont, hiszen ha az ajtó nem nyílik, más úton próbálhatnak meg hozzájutni a tartalmához, minél vastagabb annál nehezebb ez a feladat.Falvastagságok 2-6mm között változnak (többnyire), egy, vagy két falú kivitelben.
6. Nyitható vagy eltávolítható ajtós kivitelű széfet igényel?
Ez elsősorban a hozzáférhetőség szempontjából lehet fontos. Függ a padlószéf kialakításától, esetenként egy dugószerű eltávolítható ajtó védi értékeinket (ezeknél lehetséges, hogy nem lehet biztosítani, vagy csak egy kisebb összegre). Szűkösebb helyeken, illetve kisebb értékű védendő tárgy esetén azonban kényelmesebb megoldás. Nyíló ajtóval rendelkező kivitelek általában jobb minősítéssel rendelkeznek, de hozzáférhetőség szempontjából lehet kevésbé jók.
7. Igen jelentős különbségek lehetnek a különböző cégek áraiban és feltételeiben, ezért mindig több cég ajánlatát kérjük be és hasonlítsuk össze. Ezt 2 perc alatt, minden kötelezettség nélkül megtehetjük a következő ajánlatkérő ív kitöltésével.
Szerző: Kócsi Norbert |