Növényi olaj gyártó gép
A növényolaj sajtolás alapanyaga elsősorban a repce és a napraforgó, de ezek mellet a teljesség igénye nélkül a mustár, a szója, a len, a tökmag és a szezámmag feldolgozása is megvalósítható. A növényi olaj présgép a nap 24 órájában üzemeltethetők, így nagy termelési kapacitás jellemzi őket. Megkülönböztetünk hideg-, és melegüzemi technológiát, amit elsősorban a gépbe juttatott alapanyag hőmérséklete határoz meg. Melegüzemi préselés során az alapanyag 110-120 °C-on érkezik a présgépbe, hidegüzeminél minimum 15 °C-kal. A melegüzemi sajtolást 3-6 %-kal magasabb olajkihozatal jellemzi, hidegüzemi sajtolással jobb minőségű olaj állítható elő.
1. Hideg vagy meleg üzemi sajtolásra van igénye?
A hidegen sajtolás számos előnnyel bír. Elsősorban a kinyert növényolaj magas minősége jellemzi, de e mellett érdemes megemlíteni a technológia egyszerűségét és alacsony energiaigényét is. A melegüzemi sajtolást magasabb olajkihozatal jellemzi.
2. Milyen magteljesítményű gépre van igénye?
A berendezés fontos műszaki paramétere a magteljesítmény. Ez a különböző állagú alapanyagok – például repcemag, aprított repce, extrudált repce – esetében eltérő. A kívánt magkapacitás függvényében válassza az önnek megfelelő gépet.
3. Mekkora olajkihozatalú gépre van szüksége?
Az olajkihozatalt kg/óra mértékegységben tüntetik fel. Általában 25-30 kg/óra körül mozog.
4. Mekkora a rendelkezésre álló hely?
Ezen gépek méretei jelentősen eltérhetnek, hiszen akár több gép egymás mellett párhuzamosan is üzemeltethető. Így érdemes ezt is figyelembe venni.
5. Szeretné a gép kapacitását változtatni?
Frekvenciaváltó segítségével változtatható a berendezés kapacitása. Ha a frekvenciaváltót alacsonyabb értékre állítjuk, akkor több olaj nyerhető ki, hiszen nagyobb igénybevételnek tesszük ki az alapanyagot.
6. Szeretne a növényi olaj gyártáshoz szükséges kiegészítő berendezést is?
A növényi olaj előállítása hosszú folyamat az alapanyag tárolástól a késztermék előállításáig. Például a préselés előtt szükség van kondicionálásra, amely aprításból, hántolásból, pörkölésből, az alapanyag préselés előtti előmelegítéséből áll. Továbbá a kipréselt növényi olajokat szükséges megszűrni, amelyre lemezes vagy keretes szűrőket használnak. A termelés hatékonyságának növelése érdekében érdemes megfontolni ezeknek a berendezéseknek a beszerzését is.
7. Igen
jelentős különbségek lehetnek a különböző cégek áraiban és feltételeiben, ezért mindig több cég ajánlatát kérjük be és hasonlítsuk össze. Ezt 2
perc alatt, minden kötelezettség nélkül megtehetjük a következő
ajánlatkérő ív kitöltésével.
Szerző: Kócsi Norbert |