Irodai munkaasztal
Az irodák berendezésének egyik legfontosabb eleme az irodai munkaasztal, hiszen a dolgozó itt tölti munkaidejének jelentős hányadát. Ennek megfelelően kiválasztására nagy gondot kell fordítani, és számos szempontot érdemes figyelembe venni a döntés előtt. Egy irodai munkaasztalnak egyszerre kell kényelmesnek, praktikusnak, stabilnak és esztétikusnak is lennie. A különféle munkahelyek, feladatkörök szerint az irodai asztalok széles méretválasztékban, és változatos kialakításban érhetőek el.
1. Milyen kialakítású irodai munkaasztalt szeretne?
Az irodabútorok kialakítása változatos lehet a felhasználás jellegétől függően, mely az irodai munkaasztaloknál is megtalálható. A leginkább elterjedtek a téglalap és “L” alakú munkaasztalok, melyek ideálisak számítógéppel végzett munka esetén. Más típusú asztalokra íves és egyéb, egyedi forma is jellemző, ezzel exkluzívabb megjelenést kölcsönözve az irodának.
2. Mekkora asztalra van szüksége?
A kialakítás mellett a legfontosabb tulajdonság a munkaasztal mérete, hiszen ez garantálja a kényelmes munkavégzéshez szükséges teret. A méreteknek azonban a helyiség alapterülete is határ szabhat, hiszen gondoskodnunk kell az asztalok közötti közlekedő mozgási tér meglétéről, valamint adott esetben a bútorok faltól való távolságáról is a komfortos munkavégzés érdekében.
3. Milyen stabilitású munkaasztal a megfelelő Ön számára?
Az asztalon tárolni kívánt berendezésektől függően eltérő stabilitású, masszivitású bútor lehet szükséges. Az asztalok lapvastagsága nagyban befolyásolja a bútor stabilitását, így ez is meghatározó paraméter lehet. Természetesen a nagyobb lapvastagság jelentősen megnöveli a bútor tömegét, így a helyiség átrendezése nehezebben lehet kivitelezhető.
4. Milyen szerkezeti felépítése legyen az asztalnak?
Az munkaasztalok kialakítása két fő csoportba osztható: létezik kompakt és moduláris elrendezés. Kompakt elrendezés esetén a bútor szerkezeti elemei (asztallap, lábszerkezet, irattároló stb.) egy egységet alkotnak, helyzetük általában nem módosítható, stabilabb kialakítást tesznek lehetővé. Moduláris felépítésnél nagyobb a felhasználói szabadság, hiszen itt az egységeket egyszerűen áthelyezhetjük, ezzel praktikusabb bútort kialakítva egy esetleges iroda átrendezés esetén. Egyes munkaasztalok magassága állítható, így megemelve állómunka is végezhető, mely felüdülés lehet sok órás ülőmunka után.
5. Milyen anyagból készüljön az irodai munkaasztal?
A legelterjedtebb alapanyag az egyszerűbb, dolgozói munkaasztalok számára a bútorlap, mely rendkívül széles színskálán és famintázat választékban érhető el. Természetesen igény esetén tömörfa asztallap is elérhető, de exkluzív megjelenést nyújthat egy fém-üveg anyagfelhasználással kialakított asztal is.
6. Milyen egyéb kiegészítőt igényel a bútorhoz?
Az asztal anyaga jelentősen befolyásolja a megjelenést, azonban további apróbb kiegészítőkkel még jobban testre szabható a bútor. Az asztallapok peremén található élvédő sokat emelhet a megjelenésen, mely készülhet műanyag és eloxált alumínium felhasználásával is. A rejtett kábelrendező sín, valamint az asztal lapjába szerelt kábelkivezető nyílás kialakítása szintén az esztétikai hatás növelését szolgálja. A kényelmes munkavégzés érdekében egyéb kiegészítők is igényelhetők. Ezek lehetnek a monitor állvány, kihúzható billentyűzet támasz, vagy több férőhelyes munkaasztal esetén az asztallapra szerelhető munkatér leválasztó fal. Egyéb igény lehet még a kulccsal zárható asztal melletti irattároló konténer, vagy a rejtett szemeteskosár.
7. Igen
jelentős különbségek lehetnek a különböző cégek áraiban és feltételeiben, ezért mindig több cég ajánlatát kérjük be és hasonlítsuk össze. Ezt 2
perc alatt, minden kötelezettség nélkül megtehetjük a következő
ajánlatkérő ív kitöltésével.
Szerző: Kócsi Norbert |