Nyomólevegős készülék
A légzésvédelem különösen fontos olyan munkakörnyezetben, amely veszélyes anyagokkal szennyezett. A gyártók által készített légzésvédelmi eszközök egyik legmeghatározóbb része az azt működtető nyomólevegős készülék. Ez képes garantálni a megfelelő légáramlást és nyomást a benne lévő kompresszor segítségével, használatuk egyszerű és olyan helyzetekben is lehetséges, amikor veszélyforrásra külső jel - íz vagy szag - nem utal.
1. Milyen környezetben szeretné használni a készüléket?
A készülékeket a legkíméletlenebb környezeti viszonyokra tervezték, de minden készülék más és más területen állja meg a helyét. Mindenképp fontos előre végiggondolni, hogy a készüléknek, pornak, vízsugárnak, vegyi anyagoknak, szikráknak, gőzöknek vagy gázoknak kell-e ellenállnia. Vannak olyan készülékek, amelyek például a fertőtlenítő zuhany alatt is használhatók.
2. Mekkora légáramú készülék lenne ideális?
A változó környezeti körülmények miatt különböző légnyomáson és légárammal üzemelő készülékek léteznek. A légnyomás és a légáram szoros összefüggésben állnak és a gyártó mindig megadja, hogy az adott készülék mekkora légáramot tud garantálni. Különösen, akkor lehet lényeges, hogy a készülék mekkora légáramot tud garantálni, ha a viselője nagyon aktívan, vagy extrém környezetben végez munkát, aminek köszönhetően megnő a szervezet oxigénigénye. Ezen értékek általában 100 és 300 liter/perc között változhatnak.
3. Hány órás működést kell bírjon a készülék?
Az eltérő készülékek eltérő akkumulátorral vannak felszerelve, amelyek gyártótól függően különböző óraszámokban bírják a működést egyhuzamban. Az akkumulátorok minősége két részre osztható. Az egyik fajta 1 műszak, tehát 6-8 óra működést bír, míg a másik megközelítőleg 12-14 órát, tehát fontos megállapítani az ajánlatkérés előtt, hogy mekkora időintervallumban lesz szükségünk a készülék folyamatos működésére.
4. Mekkora hőmérsékleten kell üzemelnie a készüléknek?
A bizonyos munkaterületeken más és más hőmérsékleti tartományokban kellhet üzemelnie a készüléknek, így elengedhetetlen megadni azt a hőmérséklet tartományt, amelyben használni szeretnénk az eszközt. A nyomólevegős készülékek többsége -10 és 40 °C között képes végezni a feladatát, de ennél is szélsőségesebb környezet esetén igénybe vehető olyan szabályozó egység a gyártótól, amely képes növelni ezt a tartományt 20-30 °C-al, negatív és pozitív irányba is.
5. Mekkora lehet a készülék tömege?
A készülék és a tartozékok tömege meghatározó a dolgozó kényelme szempontjából. A súly csökkentésével növelhetjük a komfortérzetet, könnyíthetjük az eszköz használatát, amellyel így növeljük a termelékenységet. A készülékek tömege 400 grammtól akár több, mint 1 kilogrammig is terjedhet.
6. Szeretne-e valamilyen kiegészítőt a nyomólevegős készülékhez?
A készülékek többségéhez opcionálisan kérhetők kiegészítő elemek. Olyanok, mint a már említett hőmérséklet szabályozó egység, külön csatlakoztatható festékszóró készlet, tartalék csatlakozó, különböző övek, komfort betét, stb.
7. Igen
jelentős különbségek lehetnek a különböző cégek áraiban és feltételeiben, ezért mindig több cég ajánlatát kérjük be és hasonlítsuk össze. Ezt 2
perc alatt, minden kötelezettség nélkül megtehetjük a következő
ajánlatkérő ív kitöltésével.
Szerző: Kócsi Norbert |