Automata tésztaosztó-gömbölyítő gép
A tészaosztó gépeket pékségek, cukrászdák, pizzériák használják. Segítségével a tészta gyorsan, rövid idő alatt darabolható, egyenlő méretűvé alakítható, továbbá a pontosság is nagymértékben javítható, ami jelentősen megkönnyíti a pékek munkáját, hiszen ez a művelet kézi erővel sokkal több energiát és időt venne igénybe.
1. Milyen típusú automata osztógépet szeretne?
Az automata tésztaosztó gépeknek két csoportja különböztethető meg, méret, működés és teljesítmény szempontjából. A hidraulikus tésztaosztók kisebb méretűek, melyek néhány kg-os tésztaadagot képesek befogadni, azt szétosztják, és utána újabb adag betöltését igénylik. Nagyobb üzemekbe azonban célszerűbbek a dugattyús gépek, amelyek nagy kapacitású garattal rendelkeznek, így egyszerre nagy mennyiségű tészta is belerakható, amit a gép folyamatosan adagol. Ezen típusok azonban gömbölyíteni nem tudnak, azt külön géppel kell megoldani.
2. Mit készítene az géppel?
Az osztógépek különböző osztási típusokkal érhetőek el, lehetnek négyzetesek, gömbölyűek vagy hatszögletűek. Népszerű felhasználási terület például zsemle vagy kenyér készítésénél. Ha többféle termékre szeretnénk a gépet használni, akkor cserélhető osztófejjel rendelkező osztógép beszerzése célszerű.
3. Mennyi tésztát kíván egyszerre feldolgozni?
A tészta maximális mennyiségét kilogrammban lehet megadni, azaz hogy egyszerre mennyi tészta helyezhető a gépbe. A berendezésnek e paramétere nagyban meghatározza, hogy mekkora termelésre alkalmas az osztógép. A hidraulikus gépek befogadó képessége 5-10 kg, míg a garatos gépekbe akár 400 liternyi tészta is tölthető.
4. Hány részre kell a tésztát osztani?
Az osztásszám kiválasztásával megadhatjuk, hogy a fent megadott egységnyi mennyiségből a gép hány kisebb mennyiséget készítsen. Általában ez az érték 8 és 80 db közötti skálán változik, attól függően, hogy milyen terméket (kenyeret, zsemlét vagy egyéb pékárut) szeretnénk készíteni. A termelés igényének függvényében választhatunk a különböző osztási számú gépek között.
5. Mekkora osztási súlytartományra van szüksége a termék darabolásánál?
Ha nem tudjuk a rendelés leadásakor, mekkora súlyú tésztát szeretnénk behelyezni, megadható a már elosztott darab súlya. Ebből és az osztási mennyiségből következtetni lehet az egész tészta súlyára. Az osztási súlytartományt grammban egy intervallumként lehet feltüntetni, mint például 300-2000 gramm. Így a darabolandó termék és az elvárt tömeg figyelembevétele is segít az optimális géptípus megfelelő kiválasztásában, attól függően, hogy milyen terméket szeretnénk készíteni vele.
6. Hány darabot szeretne elkészíteni óránként?
Sok esetben nem mindegy, hogy milyen sebességgel képes dolgozni az osztógép. Ha nagy a vevői igény, és sokat kívánunk termelni, számít a gyorsaság. Célszerű lehet ezért az ajánlatkérésben leírni, hogy óránként hány darabot szeretnénk elkészíteni a tésztaosztó géppel.
7. Igen
jelentős különbségek lehetnek a különböző cégek áraiban és feltételeiben, ezért mindig több cég ajánlatát kérjük be és hasonlítsuk össze. Ezt 2
perc alatt, minden kötelezettség nélkül megtehetjük a következő
ajánlatkérő ív kitöltésével.
Szerző: Kócsi Norbert |