Kiflisodró gép
A kiflisodró gép a behelyezett tészta darabokat hengereivel kilapítja, majd futószalagra rakja. A futószalag fölött, állítható távolságban lévő lap segítségével felsodorja a lapos tésztákat. Optimális választás pékségek vagy nagyobb üzemek számára
1.Mekkora méretű legyen?
A berendezés méretei korlátozhatják a beépíthetőséget. Ha csak adott területű helyre tudja elhelyezni például ha egy régit lecserél, akkor győzödjön meg róla, hogy biztosan illeszkedni fog a berendezés. Az adagolási magasság, szalagos típus esetén még a kihordó szalag magassága is fontos paraméter annak érdekében, hogy csatlakoztatni lehessen a már meglévő gépekhez.
2. Milyen hosszú hengerei legyenek?
A nyújtó hengerek hossza határozza meg, hogy mennyi és mekkora kifli sodorható egy ciklusban. Gyakori megoldás az, hogy kettő-három adag tésztát helyeznek el egyszerre a szalagon, ezzel növelve a kapacitást. Gondolja át, hogy milyen hosszú kifliket szeretne gyártani, és olyan szélességű hengert válasszon amivel legalább kettő sodorható egyszerre. A hengerek hossza 450mm és 640mm közötti értékek lehetnek.
3. Mekkora termelékenységre van szükség?
Gyártó gép lévén nem elhanyagolható szempont a berendezés gyorsasága. A termékleírásban db/óra-ban szerepel ez az érték, ami átlagosan 5000 db/óra szokott lenni. Ha fontos a gyorsaság, akkor ennél gyorsabb berendezést válasszon.
4. Mennyi tészta adagolható be?
Ezt másképp sodrási tartománynak nevezik. A legkisebb egységesen 20g, a legnagyobb tömeg változó, de 800g körüli. Ha 800g fölött, például bagetteket szeretne sodorni, akkor válasszon bagettsodró gépet, aminek hosszabbak a hengerei, és nagyobb a tartomány felső határa. Az egyszerre berakható tészta mennyiségét befolyásolja a végső átmérő, ami a gép beállításaitól függően menet közben is változtatható.
5. Hány kezelőre van szüksége?
A gépekhez szükséges személyzet általában két fős: egy kezelő és egy kiszolgáló. Munkaerő megtakarítást jelent az, ha egy fővel is tud üzemelni kettő helyett. Ez elérhető úgy, ha a terméket a gép képes a kiindulási asztalra visszajuttatni.
6. Milyen egyéb paraméterek fordulnak elő?
Választáskor érdemes figyelembe venni a következőket: hengerek száma, teljesítmény, zajkibocsátás, hosszformázó. A hengerek száma növeli a beadagolható tészta tömegét, mert többször nyújt. A berendezés teljesítménye a működtetési költségek miatt fontos, értéke 0,75kW és 1,1kW között mozog. A hosszformázóba a már sodort tésztát helyezzük bele, ezzel adva neki alakot. Ha az előbbiek közül, vagy azokon kívül speciális igénye van, írja le azokat minél részletesebben az ajánlatkérésében.
7. Igen
jelentős különbségek lehetnek a különböző cégek áraiban és feltételeiben, ezért mindig több cég ajánlatát kérjük be és hasonlítsuk össze. Ezt 2
perc alatt, minden kötelezettség nélkül megtehetjük a következő
ajánlatkérő ív kitöltésével.
Szerző: Kócsi Norbert |