Nagyteljesítményű kenyérszeletelő gép
Sikeres vásárló csalogató eszköznek bizonyul, ha közvetlenül a fogyasztó előtt szeletelik a friss, ropogós kenyeret a pékségekben. Nagyteljesítményű kenyérszeletelő géppel a friss kenyér gyorsan, egyszerűen vágható kisebb-nagyobb, vékonyabb vagy éppen vastagabb szeletekre. Segítségével a boltokban kapható friss kenyér pillanatok alatt a beállított vastagságnak megfelelő szeletekre vágható. Mivel a pékségekben jelentős mennyiségű kenyeret szükséges nap, mint nap szeletelni, ipari felhasználásra a nagy teljesítményű, hatékony elektromos kenyérszeletelő beszerzése ajánlott.
1. Automata vagy félautomata kenyérszeletelő gépet szeretne?
A kenyérszeletelő gép lehet automata vagy félautomata. Az automata szeletelőbe csak be kell helyezni a kenyeret, és az érzékelők segítségével az automatikusan tolja előre. Ez kényelem szempontjából előnyös, viszont fennáll a baleset minimális lehetősége. Egy fokkal biztonságosabb a szalagos automata szeletelő, ahol a szalag végére kell helyezni a kenyereket, és az behúzza azokat a késekhez. A félautomaták között megkülönböztethetünk asztalra helyezhető és gurítható típust, melyek működése megegyezik: behelyezés után elengedjük a mozgatókart, ami tömegénél fogva elmozdul, és a rá erősített szerkezettel tolja előre a kenyeret. Kettő között a különbség, hogy az asztalra helyezhetők mérete kisebb.
2. Mekkora vágási méretei legyenek a gépnek?
A gépek vágási méreteitől függ, hogy mekkora kenyér szeletelésére képesek. Ezek a méretek a vágási szélesség, vágási magasság és a vágási mélység. A szélesség nagyjából 410-620 mm, a magasság 160-210 mm, a mélység pedig 270-400 mm közötti értéket vehet fel. Érdemes meggondolni, hogy milyen méretű kenyereket szeretne vágni, és ahhoz mérten válasszon megfelelő vágási méretekkel rendelkező szeletelőt.
3. Milyen vastag szeleteket kíván előállítani?
Az elkészíthető szeletvastagság fontos paraméter kenyérszeletelő gépeknél. Beállítása általában fokozatmentesen történik, 8-22 mm között. Vannak azonban fix fokozatos gépek, amik csak adott vastagságú szeleteket tudnak vágni.
4. Milyen szeletelési teljesítmény vár el a géptől?
Mint sok helyen máshol, itt is fontos a sebesség, tehát az, hogy milyen gyorsan szeletel a gép. Ezt az értéket darab/óra alakban szokás megadni, ami nagyteljesítményű gépek esetén akár 800 is lehet.
5. Milyen áramforrás található a felhasználás helyén?
A kenyérszeletelő gépek, mint más nagyobb teljesítményű elektromos berendezések, kaphatók lakossági 230V-os, és ipari 400V-os háromfázisú motorral felszerelve is. Kisüzemekben, boltokban elegendő lehet a 230V-os típus, de nagyobb pékségeknek gazdaságosabb az ipari áramot felhasználó kivitel.
6. Milyen további képességekre lehet szükség?
Léteznek állítható előtolási sebességű és kenyérérzékelő szenzorral ellátott gépek a termelékenység növelésének érdekében. A zacskólebegtető egység gyorsabb csomagolást tesz lehetővé. Egyedi színű, festett berendezés rendelésére is van lehetőség. A jó minőségű, 40.000 vágási szám feletti kések használata pedig jelentősen megnöveli a gép élettartamát. Balkezesek számára az indítókar elhelyezhető akár a gép baloldalán is.
7. Igen
jelentős különbségek lehetnek a különböző cégek áraiban és feltételeiben, ezért mindig több cég ajánlatát kérjük be és hasonlítsuk össze. Ezt 2
perc alatt, minden kötelezettség nélkül megtehetjük a következő
ajánlatkérő ív kitöltésével.
Szerző: Kócsi Norbert |