Osztó-gömbölyítő gép
Az osztó-gömbölyítő gépeket pékségek, cukrászdák, pizzériák használják. Segítségével a tészta gyorsan, rövid idő alatt darabolható, egyenlő méretűvé alakítható, továbbá a pontosság is nagymértékben javítható, ami nagyban megkönnyíti a pékek munkáját, hiszen ez a művelet kézi erővel sokkal több energiát és időt venne igénybe.
1. Milyen típusú osztó-gömbölyítő gépet szeretne?
Megkülönböztetünk manuális, félautomata és automata gépeket. Az emberi erőforrásaink ismeretében kiválaszthatjuk, hogy a kívánt berendezés automata vagy félautomata működtetésű legyen. A manuális gépnél a préselést egy kar lehúzásával tudjuk elvégezni, így ennek a típusnak a működtetése egy „teljes” embert igényel. A félautomata és az automata gépeket időzítővel szerelik fel.
2. Mit szeretne készíteni az osztógéppel?
Ezen berendezések különböző osztási típusokkal érhetőek el, mint például négyzet-, körkosaras vagy hatszögosztók. Népszerű felhasználási terület például zsemle vagy kenyérkészítésnél. Ha többféle termékre szeretnénk a gépet használni, akkor cserélhető osztófejjel rendelkező osztógépet használjunk.
3. Mekkora tészta kapacitású berendezést szeretne?
A maximális tészta kapacitást kilogrammban lehet megadni, hogy egyszerre mennyi tésztát szeretnénk behelyezni a gépbe. A berendezésnek ez a paramétere nagyban meghatározza, hogy mekkora termelésre alkalmas az osztó, gömbölyítő gép.
4. Milyen osztási mennyiséget tudó berendezést szeretne?
Az osztási szám kiválasztásával megadhatjuk, hogy a fent megadott egység mennyiségből, hány kisebb mennyiséget készítsen. Általában ez az érték 8 és 80 között szokott lenni, attól függően, hogy milyen terméket (kenyeret, zsemlét vagy egyéb pékárut) szeretnénk készíteni. A termelés igényének függvényében választhatunk a különböző osztásszámú gépek között.
5. Mekkora osztási súlytartományra van szüksége a termék darabolásánál?
Ha nem tudjuk a rendelés leadásakor, mekkora súlyú tésztát szeretnénk behelyezni, adjuk meg a már osztott termék súlyát. Ebből és az osztási mennyiségből következtetni lehet az alap tészta súlyra. Az osztási súly tartományt gramm mértékegységben egy intervallumként tüntethetjük fel, mint például 300-2000 gramm. Így a darabolandó termék, elvárt tömeg figyelembevétele is segít az optimális géptípus megfelelő kiválasztásában, attól függően, hogy milyen terméket szeretnénk készíteni vele.
6. Mekkora teljesítményű osztógépet szeretne?
A gép teljesítménye alapvetően meghatározza a termelékenység intenzitását, kW-ban adják meg és nagyságrendileg 0,5-1,5 kW-os osztógépekkel találkozhatunk. Teljesítmény megválasztása szempontjából fontos, hogy mekkora alapsúlyú tésztából indulunk ki (minél nagyobb a súly, annál erősebb gép kell a megmozgatásához) és milyen rendszeres igénybevételre akarjuk használni (az erősebb gép gyorsabban tudja megmozgatni azt az anyagmennyiséget, mint egy gyengébb, alacsonyabb kW-tal rendelkező társa).
7. Igen
jelentős különbségek lehetnek a különböző cégek áraiban és feltételeiben, ezért mindig több cég ajánlatát kérjük be és hasonlítsuk össze. Ezt 2
perc alatt, minden kötelezettség nélkül megtehetjük a következő
ajánlatkérő ív kitöltésével.
Szerző: Kócsi Norbert |