Magasnyomású mosó
Számtalan minőségű, méretű és teljesítményű magasnyomású mosóval találkozhatunk a piacon. Amennyiben erőteljes tisztításra van szükségünk ahhoz, hogy megszabaduljunk a makacs szennyeződésektől, mint például a kerti bútorainkon lévő, tél okozta elszíneződésektől, akkor mindenképpen érdemes ilyen tisztítóberendezést beszerezni.
A szerkezet gyakorlatilag vízszállítási képességétől és típusától függően akár 100–150 bar víznyomással egy kicsi, magasnyomású fúvókán keresztül, erős sugárként juttatja a vizet a tisztítandó felületre.
A modern szerkezetek energia- és víztakarékosak, így mindenképpen megéri rájuk beruházni.
1. Milyen területen fogja felhasználni a magasnyomású mosót?
A magasnyomású mosó kiválasztásának első lépése az adott felhasználási terület meghatározása. A felhasználási terület függvényében ugyanis több típusú eszköz közül is válogathatunk: ház körüli felhasználásra a nagynyomású hobby gépek, műhelyek karbantartására a félipari gépek, a különböző iparágak számára a nagynyomású ipari gépek, közterületek tisztítására, illetve vegyi anyagok eltávolítására pedig a robbanómotoros és az extra magas nyomású gépek javasoltak.
2. Mekkora teljesítményű gépre van szüksége?
A magasnyomású mosók kategorizálása akár az eszközök tisztítási teljesítménye alapján is történhet. A leggyakoribb termékek tisztítási teljesítménye általában 3000 W-ig terjed. Minél nagyobb a tisztítási felület, annál nagyobb teljesítménykategória javasolt.
3. Milyen nagy legyen a berendezés maximális nyomása?
Az ideális magasnyomású mosó megtalálásához az eszköz paramétereinek figyelembe vétele során elsősorban az üzemi nyomásra kell tekintettel lennünk, ami egyébként a teljesítmény fontos meghatározója is egyben. A kisebb teljesítményű gépek üzemi nyomása átlagosan 200 bar-ig, a nagyobb teljesítményű gépeké pedig 800 bar-ig terjed.
4. Mekkora vízszállítású készüléket keres?
A paraméterek figyelembe vétele során ugyanakkor a teljesítmény egy másik fontos meghatározóját, a lehetséges vízmennyiség-szállítást is szem előtt kell tartanunk, amely azt jelzi, hogy az adott eszköz mekkora vízmennyiség nyomására képes egy óra leforgása alatt. A maximális vízszállítás a mosó típusától függően akár az 1800 liter/óra mennyiséget is elérheti.
5. Milyen hosszú tömlővel rendelkezzen a gép?
A hatékonyabb tisztítás elérésének érdekében a vizet továbbító gumicső, vagyis a tömlő hosszúságának meghatározására is érdemes odafigyelni. A leggyakoribb típusok tömlő hosszúságra 3 és 6 méter közötti, de bizonyos gép típusoknál ez akár a 15 métert is elérheti.
6. Elektromos vagy benzin üzemű változatot kíván beszerezni?
Az elektromos magasnyomású mosókon kívül akár benzinmotoros változatot is igényelhetünk, aminek legnagyobb előnye, hogy elektromos hálózattól függetlenül működik, illetve maximális mobilitást és korlátlan tisztaságot biztosít.
7. Igen
jelentős különbségek lehetnek a különböző cégek áraiban és feltételeiben, ezért mindig több cég ajánlatát kérjük be és hasonlítsuk össze. Ezt 2
perc alatt, minden kötelezettség nélkül megtehetjük a következő
ajánlatkérő ív kitöltésével.
Szerző: Kócsi Norbert |