Terményszárító
A terménykezelés gépei közé tartoznak a különböző terményszárító típusok. Ezek a berendezések a betakarítás után biztosítják a szemestermények ideális betárolását, amivel megőrizhető azok minősége azáltal, hogy kivonja az optimális értéket meghaladó nedvességtartalmat. A termény kezelésének életciklusában a különböző gabonafélék, egyes olajos magvak és hüvelyes növények termésének megfelelő kiszárítása és kezelése, különösen fontos lépés, akár élelmiszerként akár takarmányként lesz felhasználva. Ebben nyújthat segítséget a termény szárító, ami biztosítja a szükséges feltételeket és technológiát a gabonák megfelelő kiszárításához.
Vannak olyan terményszárító berendezések is, amelyek nagyobb teljesítménnyel rendelkeznek, ezek többnyire épített, fix telepítésű eszközök. Azonban olyan terményszárító típusokkal is találkozhatunk, amelyek kisebbek és ebből adódóan mobilisak is. Ami a terményszárítók energiaforrását illeti, többféle lehetőség is van, típustól függően: PB gáz, gázolaj, földgáz, elektromos áram. Ezek a berendezések általában nagy energiaigényűek, mivel fenn kell tartaniuk bizonyos hőmérsékletű meleg levegőt, biztosítaniuk kell a megfelelő légtechnikát és persze a termény mozgatását is elvégzik.
A terményszárítók szinte mind egyformán, úgynevezett „konvektív” elven üzemelnek. Ezt úgy kell érteni, hogy a szárítótér általában egy vagy több szárítózónát foglal magába. Ezeknek a berendezésben kialakított szerkezeti felépítése azonos és ezt nem befolyásolja a szárítózónák száma. A konstrukciót tekintve, három nagyobb csoportba sorolhatóak a termény szárító berendezéseket: vastagrétegű szárítók, kényszer anyagmozgatású berendezések és gravitációs anyagtovábbítású toronyszárítók.