Szorítógyűrűs tömítés
A polimeráz- láncreakcióval a DNS egy kis darabkájának megsokszorozódását lehet elvégezni. Némely vizsgálatnál nem áll rendelkezésre elegendő mennyiségű örökítőanyag, ezért PCR reakció segítségével rövid idő alatt korlátlan számű DNS másolat készíthető. A folyamat lényege, hogy a DNS 2 szálához 2 ismert primert kapcsolnak, melyek kijelölik a sokszorosítandó szakasz végeit, majd DNS polimeráz segítségével megtörténik a szakasz másolása, legvégül pedig nukleotidok felhasználásával a DNS polimeráz felépíti az új DNS-t. A PCR általánosan használt módszer a különböző élettudományi és egészségügyi laboratóriumokban és kutatásokban, továbbá alkalmas a legkülönfélébb feladatokra, mint például örökletes betegségek kimutatására, genetikai ujjlenyomat azonosítására, fertőző betegségek diagnosztikájára, gének klónozására és apasági vizsgálatok elvégzésére.
1. Milyen környezetben kerülne beépítésre a szorítógyűrűs tömítés?
Első és talán az egyik legfontosabb kérdés, hogy milyen anyag foglal helyet a nyomásoldalon, ugyanis ez meghatározza a tömítés anyagát. Ezen tömítések gumi része a leggyakrabban szabványos EPDM anyagú, amely alkalmas gázok, illetve talajvizek ellen, ezen felül rendelkezésére állnak NBR gumival ellátott kivitelek is, melyek ellenállnak a különböző olajoknak és üzemanyagoknak, továbbá ivóvízhez használható típusok is a rendelkezésére állhatnak.
2. Milyen nyomás mellett kívánja megoldani a tömítés kérdését?
Elengedhetetlen megadnia azt az üzemi nyomást is melynek a tömítés ki lesz téve. Ezen tömítések maximális terhelhetősége nagyjából 5-6 bar körül alakul.
3. Hány cső, illetve kábel átvezetést tervezi?
Lehetősége van egy tömítésen több cső, illetve kábel átvezetésére. Az egy tömítésen átvezethető csövek, kábelek száma 1 és 10 között mozog a leggyakrabban, de egyedi igények esetén akár több kábel is átvezethetővé rajtuk.
4. Milyen átmérőjű csöveket, kábeleket fog átvezetni a tömítésen?
A csövek és kábelek számának megadása után térjen ki a kábelek átmérőjére is, hiszen ezen adatok is szükséges a megfelelő tömítés kiválasztásához. Amennyiben tudja adja meg a kábel nevét, hogy biztosan a legpontosabb adatokkal dolgozhassanak az ajánlatadók.
5. Mekkora magfuratba szeretné helyezni a tömítést?
A csövek számának és átmérőinek a megadása után térjen ki arra is, hogy hol tervezi beépíteni a tömítést, és ott mekkora magfurattal rendelkező hely áll a rendelkezésére. Ezen tömítések külső átmérője 25 és 250 mm között változik viszonylag szabványosnak tekinthető méretekben, de igény esetén egyedi külső átmérővel is rendelkezhetnek, Önnek csak annyit kell tennie, hogy megadja azt az átmérőt ahova be kívánja építeni a tömítést.
6. Osztott vagy zárt kivitelre van szüksége?
Legvégül pedig arra kellene választ találnia, hogy osztott vagy zárt kivitelű tömítés lenne az ideális az Ön számára. Ezt igazán egyszerű eldönteni, hiszen amennyiben új projekthez, új beépítéshez keres tömítést érdemes zárt kivitelt választani, azonban ha már bevezetett, bekötött csövek és kábelek utólagos szigetelését szeretné megoldani a beépíthetőség végett osztott tömítés választása az indokolt.
A megengedhető maximális kerületi sebesség az elasztomer anyagától függően változik. Meghatározó tehát, hogy meg tudja mondani, mekkora az alkatrész mozgása közben létrejövő legnagyobb sebesség. A maximális megengedhető sebesség általában 35 m/s alatti.
7. Igen
jelentős különbségek lehetnek a különböző cégek áraiban és feltételeiben, ezért mindig több cég ajánlatát kérjük be és hasonlítsuk össze. Ezt 2
perc alatt, minden kötelezettség nélkül megtehetjük a következő
ajánlatkérő ív kitöltésével.
Szerző: Kócsi Norbert |