Vonalkódos adatgyűjtő
A vonalkódos adatgyűjtő segítségével könnyedén gyűjthetők adatok a különböző termékekről, melyeket közvetlenül számítógépre mentve gyorsítható a leltározási, raktározási és logisztikai feladatok elvégzése.
1. Mekkora memóriával rendelkezzen az adott vonalkódos adatgyűjtő?
Minden adatgyűjtő rendelkezik program- és tároló memóriával, amelyek közül a tároló memória meghatározza a begyűjthető adatok mennyiségét, emellett vannak olyan készülékek, amelyeknek a tárhelye leggyakrabban micro SD kártyával bővíthető.
2. Milyen típusú számítógépes kommunikációra legyen alkalmas?
A vonalkódos adatgyűjtők többféle úton is tudják továbbítani az adatokat a számítógép felé. Van, amelyik USB kábellel csatlakoztatható a gépre, de van, amelyik vezeték nélküli kapcsolatot is (pl.: bluetooth, wifi) tud létesíteni.
3. Milyen vonalkódolvasási távolságra van szükség?
A vonalkódos adatgyűjtők olvasási távolsága modellenként változhat. Vannak készülékek, amelyek csak 5-6 cm-es távolságból képesek leolvasni a vonalkódokat, míg van olyan, amelynek a leolvasási távolsága 20 cm.
4. Milyen tápellátással (készenléti idővel) rendelkezzen az adatgyűjtő?
Többféle tápellátású vonalkódos adatgyűjtő létezik, így a készenléti idejük is eltérhet egymástól. A leggyakoribbak a Li-Ion akkumulátorral ellátott készülék (pl.: 2200mAh vagy 5000mAh), amelyek magasabb készenléti idővel rendelkeznek, mint azok, amelyekhez 2db AAA elem szükséges.
5. Milyen környezeti jellemzők mellett szeretnénk használni a vonalkódos adatgyűjtőt?
Az adatgyűjtők többsége az általános felhasználási körülményeknek megfelelő hőmérsékleten és páratartalom mellett alkalmazható, azonban ha valamilyen speciális környezetben (pl.: -20°C alatt) szeretnénk használni, feltétlenül szükséges jelezni. A csepp és porállóság szinte minden típusnál biztosított (IP54), emellett van, ami kisnyomású vízsugár ellen is védett (IP65).
6. Milyen operációs rendszerrel rendelkezzen az adatgyűjtő?
Kompatibilitás szempontjából fontos az adatgyűjtők operációs rendszerét összhangban tartani, hogy a készülékek egy rendszerben tudjanak működni. A leggyakrabban használt operációs rendszerek a Windows CE 5.0 és a Mobile 6.5, de van már olyan eszköz, ami Android rendszerrel is működtethető.
7. Igen
jelentős különbségek lehetnek a különböző cégek áraiban és feltételeiben, ezért mindig több cég ajánlatát kérjük be és hasonlítsuk össze. Ezt 2
perc alatt, minden kötelezettség nélkül megtehetjük a következő
ajánlatkérő ív kitöltésével.
Szerző: Kócsi Norbert |